G Noktası Haricindeki Diğer Zevk Noktaları

Gerek erkekler, gerek ise kadınlar için cinsel hayat son derece önemlidir. Çiftlerin birbirleri ile kurdukları ilişkiler incelendiğinde seks yaşamının en güzel şekilde geçirilmesi için uğraş verildiği fark edilebilir. Çünkü her iki taraf da mutlu etmek ve mutlu olmak adına cinselliğini yaşar. Bu noktada ise karşılıklı olarak en çok zevk alınan noktaların keşfedilmesi önemlidir. Zevk noktalarına dair uzmanların yaptığı araştırmalar baz alındığında, kadınlarda G noktasının oldukça önemli olduğu fark edilir. Ancak bu nokta her ne kadar çok popüler olsa da tek nokta değildir, farklı unsurlar da bu bakımdan öne çıkar.

Nokta Kavramı ve Farklı Zevk Noktaları

G noktasının yanı sıra yer alan çeşitli haz noktaları, kadından kadına da değişkenlik gösterebilir. Kimi kadınlar meme uçlarından müthiş bir zevk duyarken, kimileri ise klitoriste hazzın doruklarına çıkabilir. Kadın cinsel organının üst kısımlarında bulunan klitoris, genel anlamda çok sayıda kadının tatmin edilebileceği bir yerdir. Kadınlar, bu bölgeye temas edilmesini genel olarak arzu ederler.

Kadınlar mastürbasyon esnasında da bu bölgeye temas ederler ve daha çok burayla oynarken boşalırlar. Klitorisin bu nedenle cinsel hayat için çok kritik bir noktada olduğu görülebilir. Öte yandan değişik noktalar arasında vajina ağzı ve kulak memesi de sayılabilir. Buralar kadınlar için farklı haz noktalarını oluşturur.

Partneri Tanımak Mutluluğu ve Hazzı Artırır

Partnerin nasıl ve ne şekilde zevk aldığını bilmek, cinsel yaşamın daha da renklenmesi için ortam hazırlar. Kalçaların okşanması ya da cinsel ilişki esnasında farklı bölgelere temas edilmesi gibi durumlar çoğu kadın için memnuniyet verici olacaktır. Çiftlerin birbirine saygı duyup sevilen noktaları okşaması karşılıklı orgazmı da kolay hale getirir.