Kadınlar için Faydalı Cinsel Bilgiler

Seks hayatına dair pek çok detay önemli iken, kadınlara yönelik bazı bilgilendirmeler de son derece dikkat çekicidir. Aşağıdaki maddelere dikkat edilerek sağlıklı ve zevkli bir seks hayatına sahip olunabilir;

– Kendi Malzemelerinizi Kullanın

Sıkça gidilen spor salonları ya da havuz gibi sosyal alanlarda kendi havlularınız ve kendi malzemeleriniz sizleri pek çok sağlık sorunundan koruyacaktır. O nedenle kendi eşyalarınızı kullanarak farklı kimselerin bakteri ve mikroplarından uzak kalmış olursunuz.

– Vajina Doğru Temizlenmeli

Cinsel sağlık sorunları olmaması adına vajinanın anti bakteriyel özellikli sabunlarla yıkanması gerekir. Bu noktada bol su kullanımı da önemlidir.

– Sentetik iç Çamaşırı Kullanmayın

Vajinanın sağlıklı kalması için pamuklu iç çamaşırları önemlidir. Bu tarz seçeneklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

– Seks Oyuncaklarınız Temiz Olsun

Dönem dönem değerlendirilebilen seks oyuncakları kullanıldıktan sonra temizlenmeli ve temiz şekilde saklanmalıdır. Bu şekilde vajina ve diğer bölgelere de bakteri taşınmamış olacaktır.

– Dar Kıyafet Giymeyin

Cinsel sağlık açısından dar kıyafetlerin giyilmemesi de şarttır. Çünkü kan akışının doğru şekilde gerçekleştirilmesi cinselliğe de doğru etkiler bırakır.

– Doktora Periyodik Olarak Gidin

Doktor kontrolünün sağlanması ile en iyi ve en doğru adımlar atılır. Zaman zaman kadınsal hastalıklar ya da tamamen kontrol amaçlı olarak doktor ziyaretleri gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde sadece kendi cinsel organınız değil, partnerinizin de ilgili bölgeleri korunmuş olur.

– Anal Seks için Temkinli Olun

Eğer anal seks yapılmışsa hemen ardından yapılacak olan temizlik çok önemlidir. Özellikle de anal seksin ardından erkeğin ve kadının çeşitli uzuvlarının birbirlerine fazla temas etmeden doğru şekilde yıkanmaları gerekir. Daha sonrasında ya da öncesinde farklı pozisyonlar rahatlıkla denenebilir.